top of page
  • תמונת הסופר/תברק גומבוש

טיפול בתופעות הלוואי של הקורונה

עודכן: 17 בינו׳ 2021עברה כבר יותר משנה מאז ששמענו את השם "קורונה" בפעם הראשונה ואין אחד במדינה שהיא לא השפיעה על החיים שלו, בין אם בריאותית, נפשית, כלכלית או כולם יחד. אבל יצא לי לפגוש כמה מטופלים שהחלימו מקורונה, כאלו שחלו, בין אם לקחו את המחלה בצורה קשה או שעברה יחסית בקלות וסיימו את ההליך המקובל בעולם הרפואה המערבית. נראה שכרגיל חסר בהליך הזה משהו נוסף, כי אפילו אחרי שהוגדרו כ"מחלימים" תופעות לוואי שחלקן חמורות וחלקן פשוט מציקות, נשארו ולא נראה שיש להן תוכניות לעזוב.


הפיתרון, כרגיל, יהיה רפואה משלימה. במקום בו הרפואה הרגילה מאבדת את התשובות, כשהרופא אומר "אני לא יודע" או "תחיה עם זה עד שזה יעבור" הרפואה הסינית לא מוותרת. יש פיתרון להכל וטיפול כמו דיקור סיני יכול לפתור בעיות שהוגדרו רשמית כתופעות לוואי לאחר קורונה.


עייפות.


נדודי שינה.


כאבי ראש.


נשירת שיער.


אובדן חוש ריח או תאבון.


בעיות ראייה או שמיעה.


כאבים בכל מקום בגוף.


כאבי גרון או שיעול יבש כרוני.


אלו רק חלק מהדברים שסדרה של טיפולי דיקור סיני יכולה לפתור, אפילו אם הרופאים אמרו שאין מה לעשות.

בעניין הנפשי יש עומק ואפשרויות רבות אפילו יותר, דיכאון הוגדר כתופעת לוואי אפשרית לחולי קורונה שהחלימו ואפשר להבין למה. מחלה שפוגעת בך ככה פתאום ויכולה לגרום למוות באמצע החיים זה לא משהו שאפשר פשוט להחליק מבחינה נפשית, זה אירוע שיכול לשנות את תפיסת החיים ואפילו לגרום לפוסט טראומה. העניין הנפשי הוא לא משהו שרק מחלימים מקורונה יסבלו ממנו, השיתוק, הבידוד והפחד שנכנסו לחיים שלנו בשנת 2020 השפיעו רגשית על המון אחרים, כאלו שאיבדו את עבודתם, כאלו שנאלצו לחיות בלי מגע אדם למשך מספר שבועות וכאלו שלא יצאו לפגוש חברים, משפחה או אפילו לחוש את אור השמש על הגוף שלהם לתקופה ארוכה. כולנו שמענו את זעקת הקשישים על כך שלא אכפת להם להיפגע מקורונה והם רק רוצים לראות את יקריהם, אבל מהמפגש שלי עם מטופלים בכל שכבות הגיל ראיתי את ההשפעה של התקופה האחרונה לרעה על הנפש שלהם.


דיכאון.


חוסר רצון לעשות דברים.


מחשבות טורדניות.


לחץ.


חרדה.


זו שוב רשימה חלקית של בעיות נפשיות שדיקור סיני מעולה בשביל לטפל בהן. עוד הרבה לפני הקורונה ובלי קשר אליה, כמעט כל המטופלים דיווחו מיד בסוף הטיפול על תחושת רוגע, שלווה ואפילו אופוריה לכמה ימים. הכלים לטפל בבעיות האלו באופן טבעי קיימים וזמינים לכל אחד.


עד כאן דיברתי על פגיעות בריאותיות או נפשיות, אבל אי אפשר לשכוח שלקורונה יש גם פגיעה כלכלית. הבריאות שלנו ושל הקרובים אלינו היא הדבר החשוב ביותר בחיינו ובכל זאת הרבה אנשים מוצאים את עצמם נמנעים מטיפול בגלל המחיר, בין אם רוצים לחסוך ליום גשום או ממש לא יכולים להרשות כל הוצאה מיותרת. כבן אדם, חשוב לי להרוויח כסף, להתפרנס ולחיות בכבוד, אבל כמטפל יש לי שליחות חשובה יותר, להקטין את הסבל האנושי, לעזור לכל מי שצריך עזרה, ולכן בתקופה הקרובה אל תתביישו לפנות אלי ולהגיד שיש בעיה כלכלית, אפשר לפתור את זה בכל מיני דרכים כמו דחיית התשלום לזמן עתידי בו יהיה מצב כלכלי טוב יותר, שימוש בחברות ביטוח להחזרים כספיים או אפילו הנחות משמעותיות בהתאם לכל מצב.


אתם או קרוב לליבכם סובלים מאחת הבעיות שדיברתי עליהן כאן?

בין אם התופעות האלו הן תוצאה של מחלת הקורונה או לא קשורים אליה, רפואה סינית יכולה לעזור, צרו איתי קשר.


*אפשר לקבל טיפולים גם במהלך הסגרים – זה חיוני!*


נכון לתחילת 2021 אני מטפל בביקורי בית, ממש מגיע עד אליכם הביתה ללא תוספת תשלום. בימים ראשון ורביעי אני מטפל בירושלים והסביבה ובשאר הימים באזור המרכז.


לקביעת טיפול ושיחת ייעוץ ללא תשלום התקשרו – 0546416632. זה הטלפון האישי שלי (ברק).


לשליחת הודעה בוואטסאפ אפשר פשוט ללחוץ כאן על הלינק:


זה פוסט חשוב במיוחד שיכול לעזור להרבה אנשים, אשמח אם תשתפו אותו ותפיצו את הבשורה ככל הניתן.

תודה על הזמן שהקדשתם כדי לקרוא את מה שכתבתי,

ברק גומבוש, מטפל ברפואה סינית.

113 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page