top of page
  • תמונת הסופר/תברק גומבוש

סינוסים וסינוסיטיס
הסינוסים הם חללים פתוחים בתוך הגולגולת שלנו. האויר שאנחנו נושמים עובר בהם ותוך כדי מתחמם לפני שהוא נכנס לריאות. הם גם עוזרים לראש שלנו לשקול פחות. אם בגולגולת לא היו המערות של הסינוסים הראש שלנו היה כבד והיינו סובלים מהרבה יותר בעיות צוואר. יותר אפילו ממה שאנחנו סובלים כיום גם ככה.


כשאנחנו מרגישים שהאף סתום סביר להניח שאלו הסינוסים שבכלל התמלאו בנזלת והם אלו שסתומים. אם זה מחמיר זה יכול להפוך אפילו למה שנקרא "סינוסיטיס" שזו דלקת בסינוסים. זה יכול להחמיר עד כדי כך שיהיו גם כאבי ראש. כמו שאמרתי קודם החללים האלו עוזרים לראש להיות קל יותר, דרך פשוטה לדעת אם הסינוסים שלנו מלאים היא להוריד את הראש כלפי מטה ולראות אם מרגישים שם כבדות יוצאת דופן.


הסינוסים יכולים להיסתם באופן אקוטי אם אנחנו נדבקים באיזה וירוס שסותם אותם עם נזלת או באופן כרוני יותר, אצל אנשים שסובלים מסינוסיטיס שוב ושוב. במקרה הכרוני זו יכולה להיות איזו בעיה מולדת מבנית של הסינוסים, בגללה המעברים שלהם צרים יותר, או תזונה לא טובה, כזו שמלאה במוצרי חלב, סוכר וקמח.


אם הסינוסים נוטים להיסתם כדאי לשקול שינוי תזונתי או לפחות לשים לב שאנחנו מוציאים את הנזלת החוצה ולא מושכים אותה פנימה שוב ושוב.


כשהסינוסים סתומים זה יכול ממש לפגוע באיכות החיים, החדשות הטובות הן שמספיק לפתוח פתח קטנטן כדי להרגיש הקלה והם יכולים להתנקז דרכו, אלא אם יסתמו מחדש.


איך אפשר לפתוח את הסינוסים ולהקל על התסמינים?

יש כמה תרגילים לא מסובכים שיכולים לעזור. אלו אזורים בהם יש בדרך כלל את ההצטברות הכי רצינית בסינוסים, כמו צוואר בקבוק, ואפילו לחיצה קלה ועיסוי של כמה רגעים יכול לשחרר אותם. שימו לב שהלחיצות צריכות להיות עדינות, כמו שמשתמשים בסמארט-פון או אולי ממש טיפ טיפה יותר חזקות. ללחוץ בכוח מוגזם לא יעזור כאן יותר, אלא רק יכאיב.


הנקודות הסגולות - בין קצות הנחיריים לעצמות הלחיים. קחו קו ישר מתחת לאף אל שני הצדדים עד שתמצאו שקע קטן או נקודה רגישה. אפשר ללחוץ עליהם כמה פעמים, או לעסות אותם במעגלים, ימינה שמאלה ולמעלה למטה. אני מזכיר שזה צוואר בקבוק, אז אולי התחושה תהיה קודם של גודש או סתימה לפני שיהיה שיפור.

הנקודות הכתומות – בשליש הפנימי של הגבות. חלקו את הגבה לשלוש ובקו הפנימי יש לנו עוד צוואר בקבוק כזה. גם עליו אפשר לעשות לחיצות או עיסויים על הגבה מבפנים לבחוץ.
הנקודות הירוקות – בדיוק איפה שהמצח והאף מתחברים. אפשר ללחוץ על שתיהן אפילו עם יד אחת ולאחר מכן למשוך את האצבעות על האף כלפי מטה כדי לנקז את הנזלת החוצה.

זה טוב שיוצאת נזלת כי זה אומר שהיא כבר לא בסינוסים!

עוד טריקים שיכולים לעזור:

לקחת מחבת, כף עץ, מלח גס וכורכום (האבקה הצהובה, לא צריך שורש חי). מחממים את המלח הגס והכורכום במחבת תוך כדי ערבוב קל כדי שלא ישרפו. כשמתחילים לעלות אדים שואפים אותם כמה פעמים דרך האף.


כמה שזה פשוט, לעשות מקלחת במים חמים ואדים ולנשום אותם פנימה דרך האף, האדים והחום יכולים קצת יותר לפתוח את האף ולתת לנו את המעבר הקטן לו אנחנו זקוקים בשביל לחוש הקלה.


שטיפה של הסינוסים עם "נטיפוט". זו שיטה הודית לניקוי של הסינוסים.

מערבבים כוס מים עם חצי כפית מלח שולחן רגיל. במקום להשתמש בכלי ההודי אני משתמש במזרק פלסטיק.

מערבבים קצת את המים עם המלח. ממלאים את המזרק, מעל הכיור, מטים את הראש לצד ומתחילים להכניס את המים לנחיר העליון. כשהמים יכנסו לאף הפנימי זה ירגיש קצת לא נעים, כאילו שטובעים, אבל לא להיכנע, להמשיך עוד עד שהמים יתחילו לצאת מהנחיר השני. אחר כך אפשר לעשות אותו דבר לצד ההפוך. זה לא הכי אסטטי ויוצא מלא ג'יפה, אבל עושה את העבודה. תכינו לכם גם קצת טישו בצד מראש.
יש פורמולה של צמחי מרפא סיניים שמעולה לפתיחה של אף סתום. השם הסיני הקלאסי שלה הוא CANG ER ZI SAN ובחברת "ברא" צמחים הם שידרגו אותה קצת ושינו את שמה ל BI YAN PIAN. זו לא פורמולה שמטפטפים לאף, אלא שותים כמה טיפות שלה בחצי כוס מים כמה פעמים ביום וזה מייבש את כל חלל האף.
אם אתם בקטע של חליטות תה שווה לנסות חליטה של מרווה, טימין, זעתר וזוטה. אולי גם זה יקל קצת על המצב.


דיקור סיני יכול להקל על גודש בסינוסים, סינוסיטיס כרוני, אקוטי, כאבי ראש וכל מה שמתלווה אליהם. שווה לתת לזה צ'אנס ולנסות כמה טיפולים אם שאר הדברים פחות עוזרים.


מוזמנים לפנות אלי לייעוץ 054-6416632 ברק.

81 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page