top of page
  • תמונת הסופר/תברק גומבוש

2022 שנת נמר

עודכן: 31 בינו׳ 2022
מי היה מאמין שכבר עברה שנה ושוב הגענו אל ראש השנה הסיני. כך חמקה לנו בין האצבעות שנת השור ומתחילה לה שנת הנמר.


במירוץ חיות הזודיאק של גלגל המזלות הסיני הנמר הגיע במקום השלישי, אחרי העכברוש המתוחכם שכזכור רכב על השור הדורסני. הנמר היה מספיק חכם כדי למנוע מהעכברוש לתפוס עליו טרמפ ונאמר שהוא הגיע למדליית הארד בזכות הכוח, התושיה והתפיסה המהירה שלו, אף על פי שהיה לו את הפוטנציאל להגיע ראשון.


הנמר היא חיה שיש לה מעמד מיוחד בסין. אצלנו במערב האריה הוא מלך החיות, אבל במזרח זה הוא הנמר. בעבר, עוד כשחיו בכפרים, היה ידוע שזו טעות גדולה להיכנס לטריטוריה של נמרים, כי הסיכוי לצאת משם בחיים קטן מאוד. אולי בגלל זה פעמים רבות רואים באומנות הסינית את הנמר כניגוד של הדרקון הטוב והאצילי. אפשר לראות את זה בציורים ופסלים ואפילו בקולנוע, בסרט "נמר דרקון" בו לא ראו לא נמרים ולא דרקונים והשם פשוט סימל את הקוטביות והשוני בין הצדדים.


השימוש העיקרי שלי בקליניקה בנמר הוא ההסבר על ההבדלים בין כעס שפוגע לכעס שבונה. אין דבר כזה רגש שלילי. גם לעצב, פחד או כעס יש את היתרונות שלהם והם קיימים בחיים שלנו מסיבה מסוימת. כמו יין ויאנג או נמר ודרקון כעס יכול לתפוס שני צדדים. הכעס של הנמר נחשב לכעס לא נכון ופוגע, כזה שנבנה מזעם ותסכול שמנותבים לא נכון ובסופו של דבר פוגעים במישהו אחר, אנחנו יכולים לראות אותו הרבה בארץ על הכבישים או למשל כשהורה מתעצבן וצועק על הילדים שלו כי נגמרה לו הסבלנות. הכעס של הדרקון לעומתו גם יכול להיבנות מזעם או תסכול, אבל הוא כעס שמוביל לשינוי. הדוגמא שהכי זכורה לי ואותה אני נותן בדרך כלל היא שלפעמים כשנוסעים באוטובוס אנשים עומדים בכניסה ולא מתקדמים ואז נוצר דחק מלפני כשמאחור יש מקומות פנויים. שם אני מתעצבן, מרים את הקול ומבקש מאנשים להתקדם פנימה. זה כעס שמניע אותי לעשות את זה אבל הוא לא פוגע באף אחד אלא רק מוביל לשינוי. הכעס של הנמר פוגע גם בסביבה וגם במי שחש אותו, כי הוא חוזר כמו בומרנג ולא באמת יוצר נתיב חדש.


אבל זה לא נכון להסתכל על הנמר רק כחיה שלילית שכל מה שהיא יודעת לעשות זה לשאוג על אחרים.

האיבר אליו הסינים שייכו את הנמר הוא הריאות. הריאות קשורות מאוד לאלמנט המתכת ולגבולות שאנחנו מציבים בחיים שלנו. בסופו של דבר רוב המחלות היותר אקוטיות מהן אנחנו סובלים חודרות את הגבול הזה של הריאות ומתמקמות לנו באף או בגרון, שיעול נזלת וכו'. הריאות שלנו צריכות לעבוד כמו הנמרים וברגע שחיידק או וירוס מעיזים להיכנס לטריטוריה של הגוף שלנו להתנפל עליהם ולגרש אותם החוצה.

בנוסף לריאות יש את השלבים היינים והיאנגים שלהם. הן יכולות להיות מלאות באוויר, לנפח לנו את החזה בגאווה ולהתרחב כמו נמר שעומד על צמרת העץ או ריקות מכונסות ומכווצות כמו נמר ששוכב בשיחים ורק מחכה להזדמנות הנכונה להתנפל על הטרף ולהתרחב שוב.

כמובן שהריאות שלנו גם משויכות מאוד לקול ולנמרים יש שאגה מרשימה במיוחד.


אז מה צופה לנו שנת הנמר?

שנת העכברוש (2020) הייתה שנה של הישרדות, בשנת השור (2021) התרגלנו למציאות החדשה בה אנחנו חיים ושנת הנמר תהיה שנה של שינוי מהיסוד. זו תהיה שנה של הימורים והרפתקאות שיכולים להיות מסוכנים אבל יכולים גם לקחת אותנו לעתיד טוב יותר. נחזיר לחיים שלנו את ההתלהבות, והרצון לצאת ולהיפתח, ששמנו בהמתנה כשהתחילה הקורונה. כולם יהיו נלהבים יותר, הנדיבות תהיה בשיאה והתקדמות חברתית תהיה שוב על הפרק.


הנמר היא חיה גברית, ערסית כזאת שעושה דברים בדרך שלה ושונאת שאומרים לה מה לעשות. בגלל זה עלולים להיות שיבושים פתאומיים בקריירה, ברומנטיקה ובתחומים נוספים. לחלק מהאנשים אלו יהיו צעדים מבורכים שישפיעו עליהם לטובה אבל יהיו גם כאלו שזה רק יחבל להם בחיים. אז אמנם חשוב לעקוב השנה אחרי האינטואיציה שלנו ולרוץ עם החלומות הכי פרועים שלנו, אבל לא לשכוח גם לשמור על האגו שלא ישתולל יותר מדי.


בקיצור, זו שנה מעולה להחלפת קריירה, בניית צוותים או חזרה לפרויקטים יצירתיים שנזנחו בעבר או לתפוס את עצמכם בידיים להגיע לטיפולים ברפואה סינית ולשפר את איכות החיים.


נהיה אופטימיים ונקווה שזו תהיה השנה שתוציא אותנו מהמחבואים בתוך השיחים ותעלה אותנו בחזרה אל צמרות העצים.


ראש שנה סיני שמח לכולם!

ברק 054-6416632

191 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page